BREAKING NEWS! Promisli brzo

Prepoznajte heuristike u medijima

Unaprijed pripremljene aktivnosti/materijali koje posjetitelj sam može proći

Hodnici

11h – 19h

Pristranosti ili heuristike se obično definiraju kao obrada informacija koja smanjuje kognitivni napor u donošenju odluka ili rješavanju problema. Danas su informacije dostupnije nego ikad prije putem različitih medija – npr. televizije, novina, interneta. Kako bi privukli pažnju, pridobili ili zadržali korisnike, mediji se često služe različitim heuristikama. Ovom točkom ćemo prikazati primjere heuristika u različitim medijima.

Srednjoškolci, Studenti, Odrasli

Organizatori:

Martinčević, Marina; Juras, Luka; Vranić, Andrea

O organizatorima:

Andrea Vranić je izvanredna profesorica, a Luka Juras i Marina Martinčević asistenti na Odsjeku za psihologiju. Andrea, Luka i Marina se bave istraživanjima funkcioniranja kognitivnog sustava, odnosno istraživanjima pažnje, pamćenja, izvršnog funkcioniranja. Također, bave se pitanjem osnaživanja kognitivnih funkcija, odnosno kognitivnim treninzima.