Kako se zauzeti za sebe i svoja prava?

Naučite biti asertivni!

Online interaktivna radionica

U početnom dijelu sudionici ispunjavaju upitnik asertivnosti te zajedno s voditeljicama definiraju asertivno ponašanje, uspoređuju ga sa submisivnim i agresivnim ponašanjem (15 minuta). Potom sudionici na primjerima vježbaju razlikovanje asertivnog, submisivnog i agresivnog ponašanja (10 minuta). Nadalje, voditeljice zajedno sa sudionicima definiraju JA-poruke te opisuju razlike između JA-poruka i TI-poruka. Na kraju se objašnjava način formuliranja JA-poruka (10 minuta). Potom sudionici vježbaju formuliranje JA-poruka i komentiraju odgovore s voditeljicama, te igranjem uloga neki sudionici izvedu dijaloge (20 minuta). Konačno, sudionici i voditeljice komentiraju rezultate upitnika kojeg su sudionici rješavali na početku radionice (5 minuta).

Dob: 14+
Izvođači:

Vanja Putarek i Ines Oštrić

Fakultet političkih znanosti / L'Oréal Adria

Vanja Putarek  je završila studij psihologije na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Zajedno s Ines je sudjelovala u popularizaciji psihologije na tri prethodna PsihoFesta. Bavi se znanstveno-istraživačkim radom u područjem učenja i motivacije.

Ines Oštrić je završila studij psihologije na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Zajedno s Vanjom, sudjelovala je u popularizaciji psihologije na tri prethodna PsihoFesta. Bavi ljudskim potencijalima.