MythBusters: sve što (ne)znamo o majndfulnesu

Tanka linija od budizma do nauke

Predavanje

D7

13h – 13 45h

Puna svesnost (eng. mindfulness), predstavlja usmerenu pažnju na sadašnji trenutak, koja je posredovana otvorenošću, prihvatanjem i radoznalošću. Tokom ovog predavanja usmerićemo se na mitove koji postoje oko majndfulnesa, uz istorijat i naučni osvrt koji je do sada pružen. Odgovorićemo na pitanja da li je majndfulnes nužno vezan uz religiju, da li kroz majndfulnes može da se dođe do izmenjenih stanja svesti, da li je majndfulnes samo meditacija, da li je majndfulnes dobar samo za mentalno zdravlje itd. Na početku (ili na kraju) predavanja zajedno ćemo proći kroz kratku majndfulnes meditaciju i porazgovarati o utiscima o praksi.

Srednjoškolci, Studenti, Odrasli

Predavačica:

Milojičič Jelica

O predavačici:

Jelica Milojičić je studentkinja doktorskih studija psihologije i zaposlena je kao istraživačica na odeljenju za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu. Kroz dosadašnji rad, bavila se psihologijom opažanja, razvojnom psihologijom i psihologijom ličnosti, ali svoju karijeru usmerava ka istraživanjima i praksi u kliničkoj psihologiji. Redovno meditira, crta, voli da planinari, pleše i ide na koncerte. Strastveni je kolekcionar gramofonskih ploča.