Što je trema i kako se nositi s njom?

Riješite se straha od javnog nastupa

Radionica

13h – 13 45h

Kad nastupate srce vam brže kuca i znoje vam se dlanovi? Odjednom osjećate da vam riječi zapinju u grlu, a misli lete neuhvatljivom brzinom? Prestrašeni ste? Pitate se što vam je ovo trebalo? Ne brinite – samo osjećate tremu! Trema, to jest strah od javnog nastupa, jedan je on najčešćih strahova. Biste li nam vjerovali da zapravo može biti korisna ako nije pretjerano snažna i da je neki od najboljih govornika isto osjećaju? Saznajte sve o biološkoj osnovi treme, njenim uzrocima, poznatim „tremašima“ i načinima kako da je smanjite na radionici „Što je trema i kako se nositi s njom?“.

Srednjoškolci, Studenti, Odrasli

Predavačice:

Krpanec Eta i Džafić Alma

O predavačicama:

Eta Krpanec završila je psihologiju 2021. godine. Zaposlena je kao asistentica na Institutu Ivo Pilar. Osim psihologijom, Eta se bavi debatom više od 10 godina. Bila je članica hrvatske debatne reprezentacije, a trenutno je njena voditeljica. Tema treme, koja spaja njenu ljubav prema psihologiji i govorništvu uvijek je bila njen interes.

Alma Džafić je studentica psihologije, a usto i debatna edukatorica i sutkinja u Hrvatskom debatnom društvu. Debatom se bavi od srednje škole. Uzevši u obzir da upravo tu aktivnost smatra zaslužnom za razvoj kritičkog mišljenja i izgradnju samopouzdanja, rado promovira debatu gdje god stigne i ohrabruje svakoga da prevlada vlastiti strah od javnog govora.