Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem

Kako kod djece razvijati način razmišljanja povezan s većom motivacijom za učenje

Drop-in radionica/vođena prezentacija (posjetitelji rješavaju točku uz asistenciju; mogu doći bez najave)

Hodnici

11h – 19h

Putem zabavne igre rješavanja osmosmjerki posjetitelji će se upoznati s glavnim pojmovima kognitivnih orijentacija koje su povezane s boljim rastom mozga, jačanjem kognitivnih sposobnosti, učenjem iz vlastitih pogrešaka i većom motivacijom za učenjem novih stvari. Posjetitelji će dobiti materijal s detaljno objašnjenom kognitivnom orijentacijom na rast i razvoj, te sa smjernicama kako razgovarati s djecom da se kod njih razvije kognitivna orijentacija na rast i razvoj.

Osnovnoškolci, Srednjoškolci, Studenti, Odrasli

Organizatorica:

Huić, Aleksandra

O organizatorici:

Aleksandra Huić radi na Katedri za školsku psihologiju na Odsjeku za psihologiju. Predaje kolegije iz područja komunikacijskih vještina, psihologije odgoja i obrazovanja te metodiku nastave psihologije. Njezini znanstveni i istraživački interesi usmjereni su na područje psihologije obrazovanja, dječjih prava na participaciju, rodnu ravnopravnost u školskom sustavu, te na stavove i očekivanja, kvalitetu poučavanja i stilove motiviranja nastavnika.