Archives: Events

Jeste li sigurni da vaš brod plovi u dobrom smjeru?

Radionica kroz interakciju sa sudionicima prorađuje sljedeća pitanja: Kako procjenjujete vaš doživljaj kontrole nad događajima u životu? Kakva je vaša potreba za kontrolom? Koliko ste uspješni u samokontroli? Zašto je kontrola važna i pretjerujete li ponekad u potrebi da sve kontrolirate ili imate osjećaj da nemate utjecaj na važne događaje u svom životu? Kako uspješno upravljati vlastitim životom? Ako su vas ova pitanja potaknula na razmišljanje radionica je pravo mjesto za vas!

“Sex Education” nije samo serija

Sudionici će na radionici aktivno osvijestiti što je i kako izgleda pristanak na seksualni odnos te naučiti kako komunicirati s partnericom/partnerom prije i tijekom spolnog odnosa.

Kako biti dobar timski igrač?

Većina modernih poslova zahtjeva rad u timu. Međutim, rad u timu neizbježno dovodi do sukoba s drugim članovima tima. Sukobi ne moraju nužno biti štetni, a ako tim i njegov vođa dobro upravljaju njima mogu biti i korisni i dovesti do veće produktivnosti. Kako iskoristiti psihologijske spoznaje da preokrenete svađu u timu u konstruktivnu raspravu? Što su konflikti oko ideja i zašto su bolji za tim od osobnih konflikata? Zašto je važno da vođe tima osiguraju osjećaj psihološke sigurnosti timu? Sudjelujte u radionici i saznajte kako biti bolji timski igrač i/ili lider tima.

Imaš li poduzetnički mindset?

U suvremenom svijetu rada sve više ljudi se odlučuje na poduzetničke pothvate, a vještine i osobine koje povezujemo s poduzetništvom pojavljuju se na popisima najvažnijih vještina koje radnici budućnosti trebaju imati. Ipak, podaci pokazuju da je do 80% poduzetničkih pothvata neuspješno. Psihološka istraživanja daju dosta dobru sliku o tome koje su karakteristike uspješnih poduzetnika. Imate li i vi ono što je potrebno? Saznajte na ovoj radionici.

Naučite biti karizmatični

Rađamo li se s njom ili je možemo naučiti? Vjerovali ili ne, možemo naučiti kako biti karizmatični, odnosno možemo se naučiti ponašati tako da nas drugi percipiraju karizmatičnima. A kako to možemo učiniti saznajte na ovoj radionici.

Uvjeravanje i pregovaranje

Dobar proizvod, usluga ili inovacija temelj je svake uspješne poduzetničke inicijative, ali za uspjeh u poduzetništvu potrebno je i više od toga. U moru proizvoda na tržištu poduzetnik mora znati kako predstaviti ono što nudi u najboljem svjetlu i uvjeriti potrošače da ne smiju propustiti priliku. Imaš super poduzetničku ideju, ali ne i ideju kako je prodati? Dođi na radionicu i nauči koja su to glavna načela uvjeravanja i kako ih primijeniti! Ako (još) nemaš poduzetničku ideju, pridruži nam se bez straha. Vježbat ćemo na konkretnim primjerima i tko zna – možda te baš ova radionica inspirira da pokreneš “nešto svoje”!

Kako zagospodariti vlastitim vremenom

Kroz radionicu imati ćete priliku naučiti važnost organizacije vremena, te znakove dobre, ali i loše organizacije vremena. Također, naučit ćete te znakove prepoznati na vlastitom primjeru. Uz to, moći ćete primijeniti neku od tehnika upravljanja vremenom. Ishodi radionice su:
identificirati znakove loše organizacije vremena
mogućnost analiziranja svojih dnevnih aktivnosti
identificirati vlastite aktivnosti na kojima gube vrijeme
nabrojati i opisati konkretne tehnike organizacije vremena
znati primijeniti ABC metodu organizacije vremena

Recept za uspjeh

U trenucima kada je najvažnije pokazati svoj puni potencijal dobro je znati koje su to sastavnice koje će nam to i omogućiti. Na ovoj ćete radionici otkriti sastojke za odličnu izvedbu neovisno o području o kojem se radi i naučiti kako na njima rade čak i vrhunski sportaši. Upoznavanje s tim receptom, odnosno aspektima zone te konkretnim alatima i tehnikama kojima njima možemo svakodnevno upravljati omogućit će vam da zadržite visoku razinu izvedbe u sportu, obrazovanju i drugim područjima, neovisno o uvjetima. Također ćete se upoznati s Biofeedback tehnologijom koju će i sami imati priliku isprobati. Svakodnevno pokazivanje punog potencijala ne treba biti prepreka!

Provedba intervjua-tips and tricks recruitera

Radionica je namijenjena studentima različitih studijskih usmjerenja, ali i svima onima koje zanimaju vještine provođenja intervjua. Tijekom radionice, sudionici će imati priliku iskušati se u ulozi intervjuera kroz aktivno sudjelovanje na radionici te skupiti korisne savjete iskusnih psihologinja. Radionica je i sjajna prilika za sve one koje zanima područje regrutacije i selekcije da se okušaju u jednoj od svakodnevnih aktivnosti ovog radnog mjesta.

Selekcija 101

“Na početku radionice pokušat ćemo osvijetliti zašto je selekcija potrebna i važna i iz perspektive poslodavca i iz perspektive kandidata. Potom ćemo sudionike uvesti u svijet psihologijskih testova nakon čega će sami imati priliku ući u cipele organizacijskog psihologa i pokušati donijeti odluku koga zaposliti u zamišljenom selekcijskom postupku. Konačno, pobliže ćemo se dotaknuti bitnih karakteristika intervjua gdje će sudionici iz prve ruke moći vidjeti koji su to poželjni, a koji nepoželjni aspekti, za većinu, mukotrpnog razgovora te će saznati brojne savjete kako ostaviti što bolji dojam!
Pridružite nam se na našem putovanju u ludoj znanosti selekcije!”