Pomozi sebi, volontiraj!

Na početku tribine bit će prikazana teorijska podloga i rezultati psiholoških istraživanja o pozitivnim implikacijama volontiranja na pojedinca. Zatim će četvermo mladih volontera podijeliti svoja iskustva volontiranja s publikom. Čut ćemo iskustvo volontiranja s djecom u Africi mlade studentice Sare. Predstavit će nam se Mario, koji je tijekom studiranja bio višegodišnji predsjednik studentske udruge Kasper, predsjednik studentskog zbora Sveučilišta u Zadru te predstavnik studenata u Vijeću Odjela za psihologiju i Senatu Sveučilišta u Zadru. S nama će podijeliti svoju priču i Fran, uspješni maturant koji je nakon preboljene leukemije postao volonter u udruzi Krijesnica i višestruko je nagrađen za svoj volonterski angažman (Volonterski Oskar, posebno priznanje Luka Ritz…). Predstavit će nam se i Kristijan, koji je aktivni volonter već 8 godina, ima mnogo iskustva u volontiranju u nevladinim udrugama, a danas je i sam koordinator volontera u Institutu za razvoj obrazovanja te iz prve ruke može savjetovati kako izgleda dobra prijava za volontiranje. Publika će biti pozvana na raspravu i dijeljenje svojih iskustava, a na kraju tribine će dobiti i handout s korisnim izvorima informacija i kontaktima u području volontiranja.

Kroz tribinu će vas voditi, i uvjeriti da je volontiranje sjajno, Dora Petrović.

Event Timeslots (1)

D1
Zašto je volontiranje korisno, ne samo za zajednicu, već i za samog volontera?
Dora Petrović